يكي از زيباترين مقاصد گردشگري در دنيا جزيره سامويي در كشور تايلند است. اين جزيره سومين جزيرۀ بزرگ كشور تايلند محسوب ميشود. در سالهاي اخير با سرمايه گذاري درست و جلب امكانات اين منطقه توانسته است گردشگران تور سامويي را از سراسر دنيا به خود جلب كند.

از ويژگيهاي جزيره سامويي ميتوان به جنگلهاي زيبا و درختان نارگيل اشاره كرد. در اين جزيره سواحل بسياري وجود دارد كه مشهورترين آنها سواحل چي وانگ، لامايي، بوفوت و مانينام هستتد. همچنين صدها اقامتگاه بزرگ و ويلاهاي لوكس تا مهمانخانه هاي ارزان قيمت در اين منطقه وجود دارد.

تور سامويي | قيمت تور سامويي | تور ارزان سامويي | تور سامويي لحظه آخري

آشنايي با جزيره سامويي

جزيره سامويي با مساحت 55 كيلومتر يكي از جزاير كوهستاني كشور تايلند است. بيشتر مناطق اين جزيره ناهموار و كوهستاني است و تنها سواحل اين منطقه هموار هستند. همين مسئله موجب شده كه اين منطقه از ساخت و ساز برجها در امان بماند و خانه هاي آن شكل سنتي و قديمي خود را حفظ كنند. معماري جزيره سامويي بسيار زيباست و تركيبي از معماري كشور تايلند تاثير گرفته از معماري كشورهاي همسايه مانند چين است. جالب است بدانيد كه بيشتر فضاي اين جزيره براي پرورش نارگيل استفاده ميشود.

جالب است بدانيد كه جزيره سامويي از جزيره پوكت كوچك تر است و محيط ساكت تري نيز دارد؛ اما آبهاي زلال اين ناحيه براي غواصان و شناگران تور سامويي بسيار دلپذير است. چشم اندازهاي سواحل اين ناحيه بسيار زيباست. اگر به دنبال استراحت در سواحل آرام و دلپذير هستيد سواحل چاونگ و لاماني چندان براي شما مناسب نيستند اما ساير سواحل منطقه دلپذير و آرام هستند. شما ميتوانيد در سواحل دلپذير اين منطقه دراز بكشيد و از آفتاب لذت ببريد يا به صخره نوردي بپردازيد همچنين از معابد بودايي و باغ پروانه ها و مزرعه مارها نيز ميتوانيد ديدن كنيد. صخره هاي مرجاني اين منطقه نيز بسيار زيبا هستند.

نزديكترين جزيره با جزيره سامويي شصت كيلومتر فاصله دارد. بنابراين اين منطقه تا سالها كشف نشده باقي مانده بود. كشف جزيره سامويي در دهه 1970 توسط كوهنوردان صورت گرفت. در آن زمان اين منطقه كاملا بكر بود و از آب و برق در آن خبري نبود. اهالي منطقه با پرورش نارگيل و ماهيگيري روزگار خود را سپري ميكردند. در حال حاضر اين سرزمين نقش مهمي در صادرات نارگيل كشور تايلند برعهده دارد.
چشم انداز طبيعي زيباي اين منطقه بسيار دلپذير است. اگر اهل شنا و غواصي هستيد، آبهاي زلال منطقه چي وانگ براي شما بسيار مناسب است. خليج زيباي لامايي نيز مكاني دلپذير براي گذراندن وقت است و taling ngam غروب خورشيد زيبايي دارد. سرمايه گذاري خوب و مناسب دولت تايلند در استفاده از امكانات طبيعي و تفريحي و تورهاي تفريحي به خوبي توانسته اند رضايت گردشگران را در تور تايلند و تور سامويي را فراهم آورند. براي رفتن به جزيره سامويي ميتوانيد از هواپيما، قايق و كشتي استفاده كنيد. مساحت منطقه سامويي 250 كيلومتر است

آب و هواي جزيره سامويي

مانند بقيه مناطق كشور تايلند، آب و هواي سامويي، استوايي است. بيشتر فصلهاي سال در اين منطقه آب و هوا مرطوب و پر باران است؛ و مدت فصول گرم و كم باران بسيار كم مي باشد. به طور كلي آب و هواي جزيره سامويي به سه دوره در سال تقسيم ميشود. بخشي از آن فصل كم باران، قسمتي فصول گرم و سومين بخش زمان باران هاي موسمي مي باشد. شهرت جزيره سامويي در ميان گردشگران تور سامويي به اجتماعات ساحلي آن است. سواحل زيباي اين منطقه آرامش بخش و دلپذير هستند. بزرگترين ساحل سامويي Chaweng نام دارد كه در قسمت شمال شرقي جزيره واقع شده است. در فصول پرگردشگر معمولا سواحل دچار ازدحام از گردشگران تور سامويي ميشود و در بعضي مواقع اين ازدحام با آلودگيهاي محيط زيستي و تجمع زباله نيز همراه است. اگرچه مسئولين منطقه با جديت به پاكسازي مناطق ميپردازند.

آب درياي جزيره سامويي زلال و شفاف است و شنهاي ساحلي آن سفيد و درخشان هستند. موج هاي اين منطقه براي موج سواري بسيار مناسب است اما همين موجهاي بلند براي كساني كه در ساحل نشسته اند ميتواند دردسر ساز باشد. جزيره بزرگ مجاور سامويي جزيره bang rak است. براي ديدن اين جزيره بايد به ساحل بوداي برويد. زيبايي ساحل بوداي به مجسمۀ نوزده متري است كه از بودا درست شده و آن را با طلا پوشانده اند.
بخش مركزي جزيره سامويي به دليل وجود جنگلهاي كوهستاني خالي از سكنه است. وجود جاده ها بين مناطق روستايي و سواحل اين منطقه ارتباط برقرار نموده است. دماي هواي جزيره سامويي بين 23 تا 32 درجه در نوسان است. فصل گرم در اين كشور دماي هوا تا 32 درجه ميرسد و در فصول سرد (بين ماههاي نوامبر و ژانويه) دما تا 23 درجه پايين مي آيد. وجود خط استوا در نزديكي اين منطقه موجب شده تا طول روز و شب در جزيره سامويي تقريباً برابر باشد.

بخش1

منبع : https://safaryar.net/tours/samui/